100TL ve Üzeri Siparişlerde Kargo ÜCRETSİZ
Kapat

Çantada Çığır Açan Dev Alman Şirketi Deuter


1898 yılında Augsburg-Oberhausen'de Hans Deuter tarafından kuruldu. Bavyera Kraliyet postaları için posta çantası tedarik etmesiyle işe başladı. Yelken bezi, keten giyim, çuval bezi, nakliye, araba ve at battaniyesi üretim firması olarak işlerini ilerletirken, çadır kiralama departmanını da açarak genişlemiştir. İlk büyük müşterisi olan orduya çantal, sırt çantası, kemer, yemekhane çadırlar ve mağaza çadırları üretildi. Atlı ordusuna eyer çantaları, bavul, sırt çantası ve çadır üreterek, ürün yelpazesine branda, bagaj ürünleri ve deri eşyaları ekler. Dünya çapında naylon ve perlondan üretilen Deuter Tauern sırt çantası Nanga Parbat Sergisi’nde öne çıkarıldı. Ayrıca sayısız ordu neferini donatarak ilerleme kaydeden Deuter kariyer basamaklarını hızla tırmanmıştır. Deuter, Alman Olimpiyat ekibine spor ve seyahat çantaları sağladığı sırada ilk “aircomfort” tanımını geliştirdi ve patentlendi. Ardından dağcılar, dağ rehberleri ve bisikletçiler için ürün gelişirerek onlar için koleksiyonlar üretiyor. Deuter, Andi Heckmair ile birlikte tamamen yeni bir sırt çantası geliştirdi - bisiklet sırt çantası. İlk model, yeni AIRSTRIPES-backing BIKE I piyasaya sürüldü. Deuter ürünlerinin dünya piyasasına açmak için Almanya'dan taşıyarak 1994 yılında Koreli üretim ortağı Duke ile güçlerini birleştirdi. Deuter, uyku tulumu da üretmeye başlayarak Alman Kayak ve Dağ Rehberleri Birliği ile yakın bir ortaklık kurdu. AIRCOMFORT-FUTURA serisi ortaya çıktı Bir kez daha, Deuter Almanya'da pazar lideri olarak kabul gördü.

Deuter, Amerika’daki şirketini kurduktan sonra AIRCOMFORT taşıma sistemine sahip çok işlevli AC-LITE serisi hafif ağırlığı ile herkesi kazandı. Daha spesifik olarak, yenilikçi tasarımıyla yeni bir trend belirdi. Uyku tulumları giderek daha önemli hale gelirken, çocuk uyku tulumları ve 4 mevsim uyku tulumlarını üretmeye başladı. Deuter, SHIELD Sistemiyle yeni bir sırt çantası konsepti geliştirdi. Entegre ve TÜV / GS onaylı arka koruyucu, bisikletçilere ve kış sporlarına hayranlarına daha fazla konfor sunuyor. Kadınların anatomik yapısına uygun sırt çantası modelleriyl de öne çıkmaya başladı.

Deuter, ayrıca çevre koruma, iş güvenliği ve tüketicinin korunması için dünyanın en katı standardı olan bluesign® sistem ortağı olur. Extra Long EL modelleriyle uzun boylu insanlar için sırt çantası modelleri geliştirir. Yeni aircomfort sırt sistemiyle üretilmiş hafif AIRCOMFORT FLEXLITE‘I geliştirmiştir. Exosphere ve Neosphere uyku tulumları pazara tanıtılmıştır. Gerilebilir uyku tulumları, yenilikçi yapıları ve yüksek konforları ile büyük bir etki yaratmıştır. Deuter, çocukların anatomisi ve ihtiyaçları için özel olarak tasarlanmış okul çantası Ypsilon'u geliştirdi. Deuter, ilk BLUESIGN® ürünlerini sunar: KIKKI (bluesign® onaylı kumaş) çocuk sırt çantası ve DREAMLAND çocuk uyku tulumu (bluesign® ürün). Fair Wear Foundation'dan "En İyi Uygulama Ödülü" almıştır. Sonraki yıllarda Fair Wear Foundation (FWF) ve Textilbündnis üyeliği, duyurulan okul çantaları, ürünlerdeki anatomik geliştirmelerle birlikte hem kalite hem de marka duruşu anlamında genişleme devam eder. 2013’e gelindiğinde marka 1997’den bu yana %800 büyüdüğünü duyurur. 2016’dan bu yana dağcılar ve bisikletçiler için üretilen seriler, kaymayan Powerbox uyku tulumları, farklı arka uzunluklar için destek sistemi gören VariFit-Slide uygulamaları ve hafiflik ile Deuter ara vermeksizin ürünlerini sporcuların geri bildirimleri ışığında geliştirmeye devam etmektedir.

Deuter, günümüzde trekking, hiking, tırmanış bisiklet gibi doğa sporlarının yanı sıra okul, günlük kullanım ve seyahat amacıyla kullanılan sırt çantaları, uyku tulumu, çanta için üretilen hidrasyon sistemleri gibi çanta aksesuarları serilerini de başarıyla üretmektedir. Deuter’in en kullanılşlı ve öne çıkan ürünleri arasında Deuter AIRCONTACT, ACT LITE, AIRLITE, CLIMBER, QUANTUM, FUTURA serisi sırt çantaları ve uyku tulumları gösterilebilir. Günlük kullanım ve seyahat için TRAVELLER, SPECTRO, bisiklet kullanımı için ise ATTACK serisi ön plandadır. Çantaların hafifliği, kalitesi, kadın-erkek anatomisine uygunluğu, çantalardaki ergonomik detaylar sporcular ve diğer tüm kullanıcıların evladiyelik nitelikte olarak belirtmeleri önemli yorumlar olarak düşünülebilir. www.olipon.com 'daki tüm Deuter ürünlerini inceleyebilirsiniz.

 

daha fazla içerik için: http://blog.olipon.com/


Takipte Kalın

Ovigon © 2020 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır