100TL ve Üzeri Siparişlerde Kargo ÜCRETSİZ
Kapat

Hafif Ve Dayanıklı Thermarest RidgeRest Classic Regular Köpük Ma


Kamp matı seçimi, bazen kafa karıştırıcı olabiliyor. Rulo köpük mat mı, şişme mat mı ya da kendiliğinden şişen mat mı seçeceğiniz, seyahatinizin türü, iklim koşulları vb. değişkenlere göre şekilleniyor. Son yıllarda birbirinden farklı kalitelerde üretilen kampetler de oldukça fonksiyonel olmaya başladı. Ancak bir şekilde yerle temasınızı kesecek olan mat veya kampetler uyku kalitenizi belirleyen başlıca etmenlerden biri. Isı yalıtım dereceleri ve farklı standart boy uzunluklarına göre üretilen matlar 1-9.5 R (resist) aralığında farklı derecelere sahiptirler. Daha öncelerdeki Kamp Matı Seçimi yazımızda belirttiğimiz gibi, mat alırken mutlaka R değerine göre kamp matı seçmeniz gerekiyor. Yaz ve ilkbahar aylarında 1-4R aralığındaki matlar işinizi görebilir. Ancak ekstrem şartlarda kamp yapacaksanız 4 ve yukarısını tercih etmenizi öneririz.

İlkbahar ve yaz aylarında kamp yapmayı seviyorsanız ve tek bir kamp matı beni uzun süre idare etsin diyorsanız, Olipon’un sizler için önereceği Thermarest RidgeRest Classic Regular Köpük Mat uzun ömürlü kullanabileceğiniz bir mat. Thermarest 1971’den bu yana uyku tulumları ve kamp matları konusunda gerçekten güvenilir bir Amerikan üretici. Thermarest RidgeRest Classic Regular Köpük Mat yumuşak çıkıntılar ve sıcak tutucu girintilere sahip oldukça konforlu sayılabilecek bir köpük mat. Diğer köpük matlara nazaran dayanıklı bu mat mangal kömürü ve füme renk seçenekleriyle birlikte üretilmektedir.

R değeri 2.6 ve kalınlığı 1.5 cm bu kamp mat ilkbahar ve yaz aylarında kullanımı uygundur. Ayrıca R ve L bedenlerine göre üretilmiştir. Yani farklı uzunluk, genişlik ve ağırlıkta olduklarından aralarında fiyat farkı bulunmaktadır. İhtiyacınıza göre seçebileceğiniz R ve L bedenler sırasıyla 183 cm×51 cm× 0.4 kg ve 196 cm× 63 cm× 0.54 kg’dir. Paketlenmiş boyutları da 51×21 cm ve 64×22 cm’dir. Yani boyunuz 196 cm’den uzun değilse R boyutunu alıp yerden tasarruf sağlayabilirsiniz. Yarım kiloyu geçmeyen bu kamp matını ister sırt çantanızda isterseniz araçlı seyahatlerinizde rahatlıkla taşıyabilirsiniz.


Takipte Kalın

Ovigon © 2020 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır